Follow by Email

niedziela, 12 października 2014

KONGRES KOBIET I PREMIER KOPACZ KOMPROMITUJĄ FEMINIZM: SKANDAL !!!


Nagroda dla Malali Yousafzai nie stanowi wyłącznie negatywnej oceny islamu, ale każdej religii, która dyskryminuje ludzi z uwagi na kryteria płciowe. W judaizmie, islamie, katolicyzmie, buddyzmie czy hinduizmie sfera komunikacji z sacrum jest zadekretowana wyłącznie dla męskiego kapłana. W tym sensie, płeć żeńska jawi się jako odarta z zaszczytów bycia pośredników pomiędzy ludem a Bogiem. Dyskursy wymienionych religii nadają kobiecie  status „bytu gorszego, splamionego grzechem”. Na stronie internetowej Kongresu Kobiet w aktualnościach czytelnik nie znajdzie żadnego wpisu, w którym polskie feministki pogratulowałyby Malali Yousafzai otrzymania przez nią Pokojowej Nagrody Nobla.  W Internecie nie można znaleźć choćby wzmianki o tym, że Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania wystosowało list gratulacyjny do tegorocznej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Swoim zachowaniem przyniosła potworny wstyd państwu polskiemu. Na internetowych stronach Rządu RP nie znajdziemy informacji o tym, że premier rządu Ewa Kopacz pogratulowała Nagrody Nobla pakistańskiej bojowniczce o prawa kobiet.

W tym roku Pokojową Nagrodę Nobla otrzymała, między innymi, siedemnastoletnia obywatelka Pakistanu Malala Yousafzai za walkę z ciemiężeniem dzieci oraz o ich prawo do edukacji. Uzasadniając swój werdykt, Komitet Pokojowej nagrody Nobla oznajmił, iż nasza bohaterka z Pakistanu od 11 roku życia prowadziła bloga, w którym   opowiadała się za prawem kobiet do edukacji oraz za ich wolnością w decydowaniu o własnym losie. Przeciwstawiała się talibom i kulturze islamskiej, narażając własne życie.

Komitet Pokojowej Nagrody Nobla honoruje feminizm
Pokojowa Nagroda Nobla posiada wartość symboliczną. Jej przyznanie określonym osobom w danym roku stanowić ma aksjologiczny drogowskaz dla całego świata, pokazujący wartości, o które powinniśmy się  troszczyć w pierwszym rzędzie. Kiedy Lech Wałęsa otrzymywał Nagrodą Nobla, Komitet Noblowski oznajmił światowej społeczności, iż najważniejszą wartością jest „aksamitna walka” o podstawowe wolności obywatelskie w krajach totalitarnych.
Przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla Malali Yousafzai jest symbolicznym gestem pokazującym to, że na naszym globie są miejsca, w których łamane są podstawowe prawa kobiet, w których kobiety są traktowane przez systemy religijne jako niewolnice. Uwypuklając w swoim uzasadnieniu to, że tegoroczna laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, walczyła - narażając swoje życie -  z talibami o prawo kobiet do edukacji i do decydowania o własnym losie, Komitet Noblowski wskazał, iż praktyki zniewalania kobiet posiadają swoje źródło w religijnym schemacie pojęciowym.
Nagroda dla Malali Yousafzai nie stanowi wyłącznie negatywnej oceny islamu, ale każdej religii, która dyskryminuje ludzi z uwagi na kryteria płciowe. W tym świetle, instytucjonalny katolicyzm również został oceniony negatywnie. W prawie wszystkich bowiem wielkich religiach świata (z wyjątkiem niektórych odmian protestantyzmu) kobietom odmawia się prawa do pośrednictwa w  interakcjach wiernych z bóstwami. W judaizmie, islamie, katolicyzmie, buddyzmie czy hinduizmie sfera komunikacji z sacrum jest zadekretowana wyłącznie dla męskiego kapłana. W tym sensie, płeć żeńska jawi się jako odarta z zaszczytów bycia pośredników pomiędzy ludem a Bogiem. Dyskursy wymienionych religii nadają kobiecie  status „bytu gorszego, splamionego grzechem”.

Kongres Kobiet nie pogratulował Malali Yousafzai
Na stronie internetowej Kongresu Kobiet w aktualnościach czytelnik nie znajdzie żadnego wpisu, w którym polskie feministki pogratulowałyby Malali Yousafzai otrzymania przez nią Pokojowej Nagrody Nobla.  W zamian, można przeczytać „List otwarty do kobiet z Borku Wielkopolskiego”, post na temat, iż panie są bardzo dobrymi menadżerkami, posty o kandydowaniu kobiet w najbliższych wyborach samorządowych, czy w końcu poparcie dla obecnej premier rządu, Ewy Kopacz.  Dlaczego największa polska organizacja kobieca milczy o tak absolutnie ważnym wydarzeniu, jakim jest uhonorowanie feministki i feminizmu najważniejszą na świecie nagrodą? To niepojęte i nosi ewidentne znamiona skandalu !!!

Prof. Środa nie napisała nic na temat tego wydarzenia; to samo dotyczy Kazimiery Szczuki czy Henryki Bochniarz. Nie wiadomo czy obecna prezes Kongresu Kobiet, Dorota Warakomska w ogóle zna nazwisko Malali Yousafzai. W Internecie nie można znaleźć choćby wzmianki o tym, że Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania wystosowało list gratulacyjny do tegorocznej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Niestety kompromituje to  prof. Fuszarę, szczególnie w kontekście jej obrony przed brutalnymi atakami prawicy w związku z jej wypowiedzią na temat kazirodztwa. Kto ze znanych obrończyń praw kobiet zachował się przyzwoicie?

Wanda Nowicka na Twitterze oraz Facebooku, a także Wanda Nowacka z Twojego Ruchu pogratulowały Malali Yousafzai. Niestety te feministki, które napisały serwilistyczny list poparcia dla premier Kopacz, o wydarzenie milczały. Najbardziej  przykre jest milczenie prof. Fuszary. Ten fakt niestety ją całkowicie dyskwalifikuje do pełnienia funkcji polityka odpowiedzialnego w rządzie za równe traktowanie, za monitorowanie faktów płciowego, rasowego czy etnicznego dyskryminowania obywateli. Swoim zachowaniem przyniosła potworny wstyd państwu polskiemu. Ja się wstydzę za prof. Fuszarę „za jej fuszerkę”. 

Premier Kopacz nie pogratulowała Malali Yousafzai
Na internetowych stronach Rządu RP nie znajdziemy informacji o tym, że premier rządu Ewa Kopacz pogratulowała Nagrody Nobla pakistańskiej bojowniczce o prawa kobiet. Smutne jest to szczególnie w tym kontekście, iż kanclerz Niemiec Angela Merkel poczyniła takie gratulacje. Co więcej, nawet Królowa Anglii uhonorowała Malale Yousafzai, przyjmując ją na audiencję. To kompromituje nasz kraj, którego symbolem walki o prawa człowieka jest laureat Nagrody Nobla Lech Wałęsa.

Trudno jest wyjaśnić tę bezczynność polskich feministek z Kongresu Kobiet, Rządu RP z Ewą Kopacz na czele i minister Fuszary. Czy przesłanie gratulacji pakistańskiej dziewczynie Malali Yousafzai zaszkodziłoby Platformie Obywatelskiej podczas kampanii w wyborach samorządowych? Czy raczej jest to przejaw prostactwa polityczek z Kongresu Kobiet, premier Ewy Kopacz i minister Fuszary?

Puenta
Feministki najzwyczajniej zajęte są „zdobywaniem władzy” w taki sposób, iż zapominają o swoich wartościach. W końcu Episkopat Polski nie złożył takich gratulacji Pakistance walczącej z kapłanami islamskimi o prawo kobiet do edukacji i samostanowienia o własnym losie. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/691685,kongres-kobiet-popiera-antyfeministyczna-polityke-po-i-pis.html Skoro więc  Kościół katolicki nie dał znaku, że „można gratulować”, to dlaczego miałby to uczynić Kongres Kobiet popierający rząd Platformy Obywatelskiej? Czy wobec tego można wierzyć prof. Fuszarze, iż „przeprowadzi przez Sejm” procedurę poddania pod głosowanie ustawy o zapobieganiu przemocy wobec kobiet? Czy obie panie najzwyczajniej oszukują, ściemniając wyborców, że kultywują jakieś wartości? Media również skompromitowały się tym, że nie zauważyły „milczącego prostactwa” polskich feministek.

***
Wojciech Krysztofiak (autor prac naukowych w czasopismach Listy Filadelfijskiej: „Synthese”, „Husserl Studies”, „Axiomathes”, „Semiotica”, „Filozofia Nauki”, „History and Philosophy of Logic”, „Foundations  of Science”; uczestnik Seminarium filozoficznego w Paryżu, z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej; stypendysta: The Norwegian Research Council for Science and the Humanities, The Soros Foundation-Open Society Institute), od 2014 członek Honorary Associates Rationalist International.
Numer konta dla darczyńców na rzecz finansowania mojej działalności felietonistycznej: Bank PKO BP Numer konta: 50 1020 5558 1111 11476 1020 0043  Za każdą złotówkę będę wdzięczny.