Follow by Email

poniedziałek, 16 lutego 2015

PALIKOT DOGANIA OGÓREK !!!

Elektorat Millera ochoczo głosuje. Jednakże w sytuacji, w której jego reprezentantka wyraziście popiera Episkopat Polski, oświecona, młoda część tego elektoratu odwróci się od Millera i przeniesie swoje sympatie na Twój Ruch. Jeśli w wyborach prezydenckich Palikot uzyska 10% głosów, zaś Ogórek marne 2%, to zaistnieje szansa zbudowania silnej socjal-liberalnej formacji politycznej w Polsce z nowymi twarzami politycznymi. Najbliższe wybory prezydenckie w Polsce odznaczają się egzotyką z powodu wystawienia nader dziwnych kandydatów. W tym towarzystwie Janusz Palikot, obok prezydenta Komorowskiego, jawi się jako jedyny poważny polityk, który reprezentuje zwarty elektorat polityczny o socjal-liberalnych poglądach. Lider TR zapowiedział, że będzie walczył z Komorowskim w drugiej turze wyborów. Musi jednak pokonać Dudę. To, że przegoni Magdalenę Ogórek w wyścigu o prezydenturę, jest pewne w świetle najnowszego sondażu Millward Brown. Palikot bowiem rozpędza się.

Według sondażu prezydenckiego Millward Brown z 16 lutego, lider Twojego Ruchu, Janusz Palikot posiada 6% poparcie. We wcześniejszych badaniach tego ośrodka badań opinii, lider polskich, socjalnych liberałów uzyskiwał od 1% do 2%. Oznacza to, że jego ugrupowanie odzyskuje siły. Magdalena Ogórek posiada tylko o 1% wyższe poparcie. Liczba jej sympatyków spadła więc o 2%. Z punktu widzenia statystycznej granicy błędu, Palikot i Ogórek posiadają mniej więcej takie samo poparcie polityczne wśród wyborców.Ogórek będzie traciła

Magdalena Ogórek traci, gdyż nie posiada programu wyborczego. Jej hasła wyborcze wykrzyknięte podczas konwencji w Ożarowie są odbierane przez publikę polityczną jako przysłowiowy „stek frazesów”. Wielu poważnych komentatorów polskiej polityki wyraża zaniepokojenie tym, dlaczego Miller zdecydował się lansować na politycznej scenie nikomu nieznaną, trzecioplanową „aktoreczkę”, którą można przenośnie porównać z madame Walewską, metresą Napoleona Bonaparte. http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2015/02/magdalena-ogorek-aspiruje-do-stanowiska.html

Podczas konwencji Magdalena Ogórek wsparła Putina i jego agresywną politykę wobec Ukrainy, protestując przed propozycją udzielenia pomocy w dozbrojeniu naszego sąsiada w jego walce z moskiewskim reżimem Putina. Prorosyjskie akcenty w przemówieniu eseldowskiej kandydatki w wyborach prezydenckich będą wiele razy przypominane podczas kampanii wyborczej. Polacy są rusofobami z racji dawnego przymusu uczenia się przez całe życie języka Stalina i Breżniewa, z którymi obecnie jest kojarzony Putin.

Szansa dla Palikota

Elektorat Millera ochoczo głosuje. Jednakże w sytuacji, w której jego reprezentantka wyraziście popiera Episkopat Polski, oświecona, młoda część tego elektoratu odwróci się od Millera i przeniesie swoje sympatie na Twój Ruch.

W ostatnim czasie partię Janusza Palikota opuściło wielu postkomunistycznych działaczy i funkcjonariuszy: Kwiatkowski, Siwiec, Kalisz i Grodzka. W regionalnych strukturach TR również doszło do oczyszczenia szeregów. Pozostali wyłącznie ci, którzy identyfikują się z programem politycznym TR, a nie z okazją do uzyskania sejmowej posady. Wyborcy, którzy poparli Ruch Palikota w 2011 roku w liczbie ponad milion, mogą zacząć ponownie rozważać swoje poparcie dla TR.

Jeśli w wyborach prezydenckich Palikot uzyska 10% głosów, zaś Ogórek marne 2%, to zaistnieje szansa zbudowania silnej socjal-liberalnej formacji politycznej w Polsce z nowymi twarzami politycznymi – szczególnie tymi, którzy startowali w wyborach do Parlamentu Europejskiego z dalszych pozycji. TR miał wówczas najbardziej intelektualną listę wyborczą w całej Polsce.

Dlaczego wzrasta poparcie dla Palikota?

Najbliższe wybory prezydenckie w Polsce odznaczają się egzotyką z powodu wystawienia nader dziwnych kandydatów. Startują piosenkarze: Kukiz i Deska. Brakuje Dody. http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2015/02/doda-kandydatka-na-urzad-prezydenta-rp.html  O przewodzenie krajem aspiruje również Korwin-Mikke, który wsławił się plaskaczami w pupę byłej posłanki Piekarskiej http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/689868,korwin-mikke-uwielbia-posladki-katarzyny-piekarskiej-z-sld.html oraz w twarz europosła Boniego http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/689823,korwin-mikke-leje-z-liscia-dawnych-komunistycznych-agentow---boniego.html Wśród kandydatów mamy Jarubasa z PSL, Kowalskiego z Ruchu Narodowego i Wilka z Kongresu Nowej Prawicy. Nikt ich nie zna. Grodzka również próbuje swoich sił, wcześniej odchodząc z Twojego Ruchu. Duda z PiS również niezbyt poważnie objawia się wyborcom. Dlaczego on, a nie Kaczyński?

W tym towarzystwie Janusz Palikot, obok prezydenta Komorowskiego, jawi się jako jedyny poważny polityk, który reprezentuje zwarty elektorat polityczny o socjal-liberalnych poglądach. Lider TR zapowiedział, że będzie walczył z Komorowskim w drugiej turze wyborów. Musi jednak pokonać Dudę. To, że przegoni Magdalene Ogórek w wyścigu o prezydenturę, jest pewne w świetle najnowszego sondażu Millward Brown. Palikot bowiem rozpędza się.Program Palikota
Hasłami, wokół których Palikot zamierza zorganizować swoją kampanię, są: praca, pieniądze, zarobki, informatyka, świeckie państwo. Za nimi kryją się konkretne postulaty: znaczącego podniesienia kwoty wolnej od podatku, wakacji podatkowych dla świeżych przedsiębiorców, likwidacji umów śmieciowych, rozwoju przemysłu informatyczno-cybernetycznego oraz uwolnienia przestrzeni publicznej od religijnej indoktrynacji.

Palikot odniósł pierwszy sukces na polu „deklerykalizacji” życia publicznego w naszym kraju. Sejm przegłosował Konwencję Antyprzemocową. http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2015/02/w-swietle-konwencji-antyprzemocowej.html Sukcesem Palikota było również przetestowanie wszystkich posłów. Okazało się, że większość parlamentarna: PO, PSL i SLD, nie poparła projektu ustawy dotyczącej podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Wielu zwolenników Palikota wsparło ruch frankowiczów przeciwko bankierom. http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2015/02/platforma-obywatelska-wystraszya-sie.html  Reprezentanci TR nagłaśniają skandal edukacyjny, jakim są akty zamykania dobrych, wiejskich szkół podstawowych. http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2015/01/szkoa-podstawowa-w-wicinie-ksiadz-na.html

Puenta
Palikot ma szansę poprawić swoje wyniki sondażowe, jeśli upubliczni kolejne projekty legislacyjne dyskutowane w Twoim Ruchu. Koncentrują się one wokół problematyki edukacyjnej oraz pracowniczej.

System edukacji wymaga odstąpienia od „elementarzowej rewolucji”, zafundowanej polskim dzieciom przez Kluzik-Rostkowską. Programy nauczania w gimnazjach i liceach powinny zostać przeformatowane z naciskiem na edukację informatyczno-logiczną. https://www.youtube.com/watch?v=U0rsqznWj88

W kwestiach pracowniczych należy konstytucyjnie uregulować sprawę płacy minimalnej, zarówno etatowej jak i godzinowej. Z pewnością nie może być ona mniejsza niż 50% średniego wynagrodzenia brutto. Na mapie Polski znajdują się regiony o strukturalnym bezrobociu wynoszącym 30%. Te powiaty są wylęgarniami wirusa rozpaczliwej nędzy ludzkiego istnienia. Tam należy stworzyć specjalne strefy ekonomiczne, w których nowo-zakładane przedsiębiorstwa będą zwolnione z jakichkolwiek podatków od zysku przynajmniej na okres 5 lat. Palikot powinien zacząć publicznie mówić również o tych nowatorskich projektach, które w jego partii są przygotowywane przez ekspertów. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/656262,polacy-sa-niewolnikami.html

***
http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2014/11/humanistyka-w-szczecinie-stoi-filozofia.html
http://ruch.racjonalny.org.pl/
https://www.facebook.com/ruch.racjonalny
Wojciech Krysztofiak (autor prac naukowych w czasopismach Listy Filadelfijskiej: „Synthese”, „Husserl Studies”, „Axiomathes”, „Semiotica”, „Filozofia Nauki”, „History and Philosophy of Logic”, „Foundations of Science”; uczestnik Seminarium filozoficznego w Paryżu, z okazji wstąpienia POLSKI do Unii Europejskiej; stypendysta: The Norwegian Research Council for Science and the Humanities, The Soros Foundation-Open Society Institute, od 2014 członek Honorary Associates Rationalist International).
http://us7.campaign-archive2.com/?u=2dd8e0abe210969b19816464a&id=8d088daea2