Follow by Email

poniedziałek, 11 maja 2015

KOMOROWSKI JUŻ PRZEGRAŁ W II TURZE WYBORÓW. WYSADZIŁ GO SENS ŻYCIA I JOW KUKIZA !!!

Komorowski przegrał, gdyż jest postrzegany przez wyborców jako reprezentant Platformy Obywatelskiej.  Młodzi obywatele naszego kraju nie zagłosowali na niego, gdyż w ten sposób chcieli wyrazić protest przeciwko rządom tej partii. Zagłosowali na Kukiza nie dlatego, że jest on orędownikiem jowów, lecz dlatego, że jest jedynym politykiem, który establishmentowi mówi: Walcie się !!! Spór o Polskę nie dotyczy ustroju wyborczego, lecz sensu życia. Wrzucając w przestrzeń narracji politycznej kwestię jowów, Komorowski i jego „platformiany sztab wyborczy” wykazują się nadzwyczaj głębokim nierozumieniem trosk młodych obywateli naszego państwa. Czy Komorowski  mówił o nijakości polskiej edukacji? NIE ! Czy mówił o niskim poziomie uprawiania nauki w Polsce? NIE! Czy wspomniał coś o lumpen-inteligencji i wyższych szkołach ściemniania? NIE! Czy napomknął choćby jedno słowo o tym, że kredyty w Polsce są najdroższe w Europie? NIE! Czy poruszył kwestię transferowania  miliardów euro i dolarów z naszego, rodzimego rynku kapitałowego? NIE! Czy choćby wyraził ubolewanie z tego powodu, że pracując, zarabiamy skandalicznie mało? NIE! Czy Komorowski wyraził oburzenie w sprawie kilkusettysięcznych odpraw dla minister Wasiak? NIE! Czy urzędujący Prezydent choćby zdziwił się temu, że ludzie muszą każdego miesiąca płacić wysokie rachunki za energię, gaz i ogrzewanie mieszkań? NIE! Czy podczas debaty prezydenckiej zwrócono uwagę na fakt, iż w Polsce  nadal drogi są podziurawione? NIE! Czy Komorowski zwrócił się kiedykolwiek, choćby jednym słowem do niepełnosprawnych obywateli naszego państwa? NIE! Platforma Obywatelska jest partią o charakterze mafijnym, przypominającą włoskie ugrupowania polityczne Andreotti’ego i Craxi’ego z lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Tego typu ugrupowania polityczne nie oddają władzy łatwo. Powód jest jeden: lęk przed aresztowaniami po utracie władzy. Politycy PO rozumieją doskonale swoje położenie. Pamiętajmy !!! Tonący brzytwy się chwyta. Czy pozwolą Dudzie wygrać druga turę wyborów?  http://pl.blastingnews.com/felietony/2015/05/senat-poprze-prezydencki-wniosek-o-przeprowadzenie-referendum-w-sprawie-jowow-00395467.html
Prezydent Komorowski po przegranym pojedynku z Dudą zadeklarował, że jest w stanie zgodzić się na referendum w sprawie zmiany ustroju wyborczego w Polsce.  Powiedział, że zgadza się na przeprowadzenie referendum w sprawie jowów. Uważny wyborca postawi pytanie: kiedy? Do ostatecznego rozstrzygnięcia pozostało jedynie dwa tygodnie. Taka reakcja Komorowskiego świadczy o potwornej panice w szeregach Platformy Obywatelskiej.

Dlaczego Komorowski przegrał?

Komorowski przegrał, gdyż jest postrzegany przez wyborców jako reprezentant Platformy Obywatelskiej.  Młodzi obywatele naszego kraju nie zagłosowali na niego, gdyż w ten sposób chcieli wyrazić protest przeciwko rządom tej partii. Zagłosowali na Kukiza nie dlatego, że jest on orędownikiem jowów, lecz dlatego, że jest jedynym politykiem, który establishmentowi mówi: Walcie się !!!

Spór o Polskę nie dotyczy ustroju wyborczego, lecz sensu życia. Wrzucając w przestrzeń narracji politycznej kwestię jowów, Komorowski i jego „platformiany sztab wyborczy” wykazują się nadzwyczaj głębokim nierozumieniem trosk młodych obywateli naszego państwa. Młodzi wyborcy odpowiedzą Komorowskiemu: Jowami zajmą się Duda i Kukiz po jesiennych wyborach, a Panu już dziękujemy.

Akceptacja kandydatury Komorowskiego jest równoznaczna ze zgodą na: (1) nijakość polskiej edukacji powszechnej http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/686562,%E2%80%9Eelementarz%E2%80%9D-lorek-i-wollman---rasistowskim-i-eugenicznym-skandalem-edukacyjnym.html;  (2) niski poziom uprawiania nauki i nauczania w polskich szkołach wyższych http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/671479,polska-edukacja-na-dnie-proba-diagnozy-%E2%80%93-swinie-psy-ogrodnika-i-nosorozce.html;  (3) generowanie lumpen-inteligencji http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/671048,naukowcy-i-studenci-strzezcie-sie-psow-ogrodnika.html;  (4) edukacyjne okaleczanie młodych ludzi w taki sposób, że w wyniku kilkunastu lat nauki w Polsce nie są w stanie konkurować o dobrze płatne posady na rynku pracy w Europie ze swoimi rówieśnikami; (5) politykę drogiego KREDYTUhttp://cdncache-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png dla osób i firm ;http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/696276,szwajcarski-numer-knf-skoki-i-frankowicze.html;   (5)  transferowanie miliardów dolarów z polskiego rynku kapitałowego http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/697215,rzad-platformy-obywatelskiej-przeplaca-dlug-polski-czy-nowa-hiper-afera.html;  (6) niskie płace zarówno w sektorze prywatnym jak i państwowo-samorządowym http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/656262,polacy-sa-niewolnikami.html;  (7) nierówności płacowe przejawiające się wysokimi zarobkami polityków w porównaniu z płacami  większości obywateli; (8) wysokie koszty energii;  (9) opóźnienia w rozwijaniu  infrastruktury komunikacyjnej; (9) zapóźnienia cywilizacyjne w dziedzinie nowych technologii http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/642329,polska-potrzebuje-aksamitnej-liberalnej-anty-klerykalnej-rewolucji.html;  (10) przekształcenie Polski w kraj, w którym katolicyzm jest religią państwowąhttp://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/646660,o-katolickim-wzorcu-polaka-lizacego---na-marginesie-ataku-abp-hosera-na-liberalizm.html;  (11) dyskryminację w sferze publicznej osób niepełnosprawnych http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/685763,polityka-niepelnosprawnosci-tusk-i-krzywonos---barbarzyncy-opodatkowac-bankierow.html.  

Który z wymienionych tematów Komorowski poruszył w swojej kampanii? Czy mówił o nijakości polskiej edukacji? NIE ! Czy mówił o niskim poziomie uprawiania nauki w Polsce? NIE! Czy wspomniał coś o lumpen-inteligencji i wyższych szkołach ściemniania? NIE! Czy napomknął choćby jedno słowo o tym, że kredyty w Polsce są najdroższe w Europie? NIE! Czy poruszył kwestię transferowania  miliardów euro i dolarów z naszego, rodzimego rynku kapitałowego? NIE! Czy choćby wyraził ubolewanie z tego powodu, że pracując, zarabiamy skandalicznie mało? NIE! Czy Komorowski wyraził oburzenie w sprawie kilkusettysięcznych odpraw dla minister Wasiak? http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/691991,zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-domniemanym-przestepstwie-premier-kopacz-i-minister-wasiak-czy-czeka-je-trybunal-stanu.html NIE! Czy urzędujący Prezydent choćby zdziwił się temu, że ludzie muszą każdego miesiąca płacić wysokie rachunki za energię, gaz i ogrzewanie mieszkań? NIE! Czy podczas debaty prezydenckiej zwrócono uwagę na fakt, iż w Polsce  nadal drogi są podziurawione? NIE! Czy Komorowski zwrócił się kiedykolwiek, choćby jednym słowem do niepełnosprawnych obywateli naszego państwa? NIE!

Komorowski przegrał, gdyż niczego sensownego – w odniesieniu do spraw wewnętrznych - nie powiedział przez pięć lat sprawowania swojego urzędu. Rozsądne stanowisko w kwestii wojny na Ukrainie za mało waży, aby przeważyć szalę zwycięstwa.

Błędy taktyczne Komorowskiego
W drugiej turze wynik Komorowskiego jest wyłącznie uzależniony od akceptacji obecnego rządu Kopacz. Komorowski od początku swojej kadencji wisiał „na pasku Platformy Obywatelskiej”.  Wizerunek PO jednak butwiał z roku na rok. Po odejściu Tuska na synekurę w Brukseli, pojawiła się szansa na renowację zbutwiałego wizerunku partii rządzącej. Było nią zaproszenie Twojego Ruchu Janusza Palikota do współrządzenia. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/689921,wojna-na-ukrainie-tusk-szefem-rady-europy-podsluchy-w-polsce-amerykanscy-szpiedzy-u-merkel-co-jest-w-europie-grane.html

Niestety, zamiast zaprosin dla „palikociarzy” do współrządzenia, Platforma Obywatelska wraz ze swoją przybudówką PSL szykowała się do przekrętu podczas wyborów samorządowych. Fakt, że wybory samorządowe zostały przeprowadzone nieuczciwie,    uzyskał potwierdzenie podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich. Wynik PSL oraz PO (Komorowskiego) daje łączne poparcie dla układu rządzącego w granicach 35%. W wyborach samorządowych PO i PSL razem uzyskały wynik w granicach ponad 50%. Komorowski nic nie zrobił w celu wyjaśnienia „cudu nad urną”?  http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2014/11/ekspertyza-czy-wybory-zostay.html

Scenariusz rozwoju wypadków

Platforma Obywatelska jest partią o charakterze mafijnym, przypominającą włoskie ugrupowania polityczne Andreotti’ego i Craxi’ego z lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Tego typu ugrupowania polityczne nie oddają władzy łatwo. Powód jest jeden: lęk przed aresztowaniami po utracie władzy. Nie ulega wątpliwości, iż zwycięstwo PiS w obecnych wyborach przyspieszy marsz Kaczyńskiego do „bram władzy”. Zdobywając ją jesienią, Prawo i Sprawiedliwość w pierwszym rzędzie zajmie się „rozliczaniem” polityków PO. Zauważcie, czasownik „rozliczyć” jest ulubionym słowem Kaczyńskiego.

Presję na aresztowania czołowych „platformerskich baronów i mafiosów politycznych” będą wzmacniały dwa fakty:  ukarania Kamińskiego, byłego szefa CBA, http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/696591,kaminski-skazany-na-trzy-lata-wiezienia-czy-nastepny-bierecki-walka-polityczna-nabiera-rumiencow.html  więzieniem oraz wysiłki postawienia Ziobry przed Trybunalem Stanu.

Politycy PO rozumieją doskonale swoje położenie. Pamiętajmy !!! Tonący brzytwy się chwyta. Czy pozwolą Dudzie wygrać druga turę wyborów?  Jeśli Putin w przeciągu dwóch tygodni zaatakuje Ukrainę, to pojawi się okazja do zawieszenia demokracji z powodu racji stanu. Drugą ewentualnością uzasadniającą wprowadzenie stanu wyjątkowego byłoby wyprowadzenie zwolenników Prawa i Sprawiedliwości na ulice. Takim zapalnikiem „zamieszek” mogłoby być faktyczne postawienie Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu. Nie jest również wykluczony scenariusz z 13 grudnia – czyli zmasowane internowanie kluczowych polityków PiS w ciągu jednej nocy. Taka akcja musiałaby zostać „pobłogosławiona” przez Episkopat.  

Puenta dla liberałów

Wyniki wyborów pokazały, że obecny lider polskich liberałów, Janusz Palikot, jest nieakceptowany politycznie. Uzyskał odpowiedź – dlaczego? W wyborach do Parlamentu Europejskiego zbratał się z post-komunistami. Jego wyborcy znaleźli sobie innego idola – Pawła Kukiza, gdyż nie można być buntownikiem biesiadując w Davos z Kaliszem, Siwcem i Kwiatkowskim.

Uruchomiona debata nad jowami przez Kukiza oraz Komorowskiego będzie trwała  do czasu jesiennych wyborów parlamentarnych, o ile nie zostanie wprowadzony stan wyjątkowy. Komorowski nie będzie jednak wtedy Prezydentem RP.   Każda debata dzieli społeczeństwo. Liberałowie uzyskają więc szansę na zbudowanie swojej formacji protestu przeciwko jowom. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/697070,kukiz-jest-niebezpiecznym-kandydatem-na-polityka.html Projekt budowy takiej formacji będzie miał szanse powodzenia, o ile media – takie, jak „Newsweek”, „Gazeta Wyborcza” i „Polityka” - go wesprą. Nie zanosi się jednak na to, skoro autor niniejszego tekstu został zablokowany (zbanowany)  przez „Gazetę Wyborczą” tak, iż nie może wrzucać na fora dyskusyjne „GW” linków do swoich felietonów.

Liberalne media mają świadomość tego, iż dojście Kaczyńskiego do władzy spowoduje ich piekielnie trudną sytuację finansową. Skończą się bowiem zlecenia rządowe na umieszczanie reklam na łamach tych mediów. Wielu dziennikarzy – np. Wielowieyska - będzie zmuszonych do pisania swoich tekstów w charakterze wolontariatu. Wiele więc zależy od Michnika. Czy jest w stanie wyszukać w Polsce charyzmatycznych liberałów o całkowicie nowych twarzach?
***
Wojciech Krysztofiak (autor prac naukowych w czasopismach Listy Filadelfijskiej: „Synthese”, „Husserl Studies”, „Axiomathes”, „Semiotica”, „Filozofia Nauki”, „History and Philosophy of Logic”, „Foundations  of Science”; uczestnik Seminarium filozoficznego w Paryżu, z okazji wstąpienia POLSKIdo Unii Europejskiej; stypendysta: The Norwegian Research Council for Science and the Humanities, The Soros Foundation-Open Society Institute, od 2014 członek Honorary Associates Rationalist International).