Follow by Email

Linki do filmów dokumentalnych za darmo
                                                     "Jak się  robi rewolucje"

Polecam doskonały film dokumentalny pt. "Jak się robi rewolucje". Wszyscy, którzy zainteresowani są wywracaniem rządów tyranów, powinni obejrzeć ten film. Zaprezentowana jest w nim technologia obalania rządów, która została zastosowana przeciwko Milosevic'owi w Serbii, Szewardnadze w Gruzji oraz Kuczmie podczas Pomarańczowej rewolucji na Ukrainie. Oto link do filmu za darmo: https://www.youtube.com/watchv=WP2GQjNuvp0&spfreload=10%20Message%3A%20Unexpected%20end%20of%20input%20(url%3A%20https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWP2GQjNuvp0)  

Okazuje się, że współczesnie trudno jest wywołać rewolucję i w konsekwencji obalić rząd tyrana, bez udziału młodych ludzi. Rewolucje rodzą się na uniwersytetach !!! Życzę miłego oglądania i przyjemnej nauki. "Okultyzm, nazizm i Hitler"

Polecam serię bardzo dobrych filmów prezentujących korzenie ideologiczne nazizmu. Okazuje się, że projekt polityczny NSDAP celowal w stworzenie nowej religii, odwołującej się do mitu o aryjczyku - gatunku człowieka, który ocalał z katastrofy, jaka nawiedziła Atlantydę. Filmy pokazują związki głównych polityków nazistowskich  z sektą okultystyczną Thule, działającą w Niemczech na początku XX wieku w środowiskach biznesowych.  Filmy prezentują bogactwo archiwalnych obrazów. Komentarze narratora są uzupełniane odpowiednimi, oryginalnymi obrazami z przeszłości. Wymowa filmów jest jednoznaczna. Okres niemieckiego nazizmu był wynikiem spisku, którego celem było ustanowienie nowej, dominującej religii. Ich wadą jest brak odniesień do ideologii wyrażonej w "Państwie" Platona. W końcu platońska utopia o Atlantydzie, najdoskonalszym państwie, której ludzką pozostałością są Aryjczycy, została najpełniej wyrażona w filozofii Platona. Zderzenie treści filmu z krytyką koncepcji państwa idealnego, zawarta w "Społeczeństwie otwartym" Poppera, nadałoby filmowi dodatkowych, intelektualnych walorów. Widz uzyskałby pogłębione, filmowe studium teorii szaleńczych ideologii.
Oto linki (do części pierwszej oraz drugiej):
https://www.youtube.com/watch?v=HotGtL6si9Y&spfreload=10%20Message%3A%20Unexpected%20end%20of%20input%20(url%3A%20https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DHotGtL6si9Y)

https://www.youtube.com/watch?v=CTHPqDS9Lps&spfreload=10%20Message%3A%20Unexpected%20end%20of%20input%20(url%3A%20https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DCTHPqDS9Lps)


"O pierwszych niemieckich, eksterminacyjnych obozach koncentracyjnych w Afryce na początku XX wieku"

Okazuje się, że idea obozów koncentracyjnych nie została wymyślona przez Himmlera czy Hitlera. Po raz pierwszy Niemcy zastosowali metodę eksterminacji narodu techniką obozów koncentracyjnych w swojej kolonii w Afryce, w Namibi. W ten sposób dokonano rzezi etnicznej na afrykańskich plemionach: Hererów i Nama.  Prym w mordowaniu przez Wermacht  afrykańskich plemion wiódł generał von Trotha. Po stłumieniu powstań etnicznych mieszkańców Namibii, Eugen Fischer przprowadzał pierwsze w dziejach "niemieckiej pseudo-nauki"  badania rasowo-antropologiczne. Był to rok 1908. Film pokazuje, w sposób pośredni, iż niemiecki nazizm nie zrodził się wyłącznie w głowie Hitlera. Już przed pierwszą wojną światową, w kulturze masowej Niemców kwitł rasizm, koncepcja wyższości rasy teutońskiej oraz anty-semityzm. To później zostało wymieszane przez Hitlera z marksizmem i okultyzmem - w ten sposób stworzono "oszałamiający miliony" ideologiczny przekaz.
Oto link:
Można mówić o wolności w rozmitych aspektach: wolności słowa, przekonań; o woności politycznej, obyczajowej czy też wolności w sztuce. Prezentowany wykład prezentuje koncepcję wolności Wojciecha Krysztofiaka, zgodnie z którą fundamentem wszelkich wolności jest wolność mentalna rozumiana jako kompetencja umysłu do tworzenia, prefabrykowania możliwych światów w jego przestrzeni mentalnej. Prezentacja ma charakter popularno-naukowy; wykładowca posługuje się wieloma przykładami "wziętymi z życia publicznego", egzemplifikując swoje tezy.  Oto link:
http://racjonalista.tv/prof-wojciech-krysztofiak-mowi-o-wolnosci/

"O tajnych operacjach CIA podczas Zimnej Wojny"

Okazuje się, że podczas Zimnej Wojny CIA utworzyła w Europie partyzanckie jednostki specjalne na wypadek wojny ze Związkiem Radzieckim. Kiedy runął Mur Berliński, jednostki te wydostały się spod operacyjnej kontroli. Polecam doskonały film dokumentalny pokazujący mechanizm funkcjonowania tych grup - oskarżanych o zamachy terrorystyczne w Europie zachodniej. Film również stawia pytanie: czy tego rodzaju jednostki działają w krajach byłego imperium sowieckiego? Jeśli tak, to w jakim charakterze?  Po obejrzeniu filmu, postawiłem sobie pytanie: Czy czasami takie jednostki natowskie nie są  odpowiedzialne za  ujawnianie materiałów kompromitujących polskich polityków? Czy w naszym kraju działa "Gladio-Polska"? Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=F7uan2Ct1m0