Follow by Email

niedziela, 25 września 2016

Afera reprywatyzacyjna

Oto linki do moich tekstów na temat afery reprywatyzacyjnej:


http://pl.blastingnews.com/polityka/2016/09/zabojstwo-w-kontekscie-afery-reprywatyzacyjnej-broniac-hgw-po-popelnia-samobojstwo-001108137.html

Na horyzoncie afery reprywatyzacyjnej figuruje domniemanie brutalnego zabójstwa

W marcu 2011 roku, w Lesie Kabackim znaleziono płonące zwłoki Jolanty Brzeskiej, która była aktywną działaczką Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Dzisiaj okazuje się, że była ofiarą złodziejskiej reprywatyzacji. Brzeska była lokatorką kamienicy, która została przejęta w nieuczciwy sposób. Ofiara prowadziła aktywną walkę z nowymi właścicielami kamienicy.
Śledztwo w sprawie śmierci Brzeskiej było prowadzone w kierunku wykazania samobójstwa. Biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych wykluczyli jednak z jej profilu osobowościowego skłonności samobójcze. W trakcie śledztwa pojawiły się wątki wskazujące jednak na zabójstwo działaczki ruchu lokatorskiego. Do dnia dzisiejszego śmierć Brzeskiej stanowi zagadkę kryminalną. Media sprawę z 2011 roku szybko wyciszyły.
/..../   
Dlaczego PiS milczy w kwestii powołania komisji sejmowej?
W jakim stopniu beneficjentem warszawskiej reprywatyzacji jest Kościół i jego funkcjonariusze? Media donoszą, iż rodzina abp Hosera wzbogaciła się dzięki reprywatyzacji co najmniej o 200 milionów złotych. Ile więc nieruchomości przejął Kościół i jego funkcjonariusze w ramach warszawskiej reprywatyzacji? Ile pieniędzy instytucje kościelne uzyskały  w ramach odszkodowań z tytułu zagarnięcia ich mienia na mocy dekretu Bieruta?
Czy do nieuczciwej reprywatyzacji dochodziło za rządów Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Blokując powołanie sejmowej komisji w sprawie warszawskiego przekrętu,PiS pokazuje, iż boi się, że światło dzienne ujrzą fakty, w które uwikłani są politycy obecnego obozu rządzącego?


Jak postawić Kaczyńskiego pod ścianą?

Jeśli #Nowoczesna.pl złoży wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie warszawskiej reprywatyzacji, PiS zostanie zmuszone do opowiedzenia się, czy jest za, czy przeciw takiej inicjatywie. Jeśli Kaczyński zaakceptuje pomysł Nowoczesnej.pl, to wówczas wraz z Petru praktycznie całkowicie zdekonstruują Platformę Obywatelską. W efekcie takiej rozgrywki jedynym liczącym się rywalem PiS będzie Nowoczesna.pl, której wynik w najbliższych wyborach mógłby oscylować wokół 30% głosów.
Jeśli Kaczyński odrzuci ewentualny wniosek Nowoczesnej.pl, to media okrzykną go zwolennikiem tzw. „popisu” i politykiem, który chce przykryć fakt przekrętów. Antypisowskiej opozycji będzie wówczas łatwo skojarzyć złodziejską reprywatyzację zLechem Kaczyńskim. Jego mit, strategicznie implementowany w publiczną przestrzeń narracji politycznej, zacznie blaknąć. Budowane pomniki Lecha i Marii Kaczyńskich staną się cokołami, pod którymi sikają pieski.


Powiązania rosyjskie w aferze reprywatyzacyjnej

Kluczową postacią z rosyjskimi powiązaniami w reprywatyzacyjnym przekręcie jest Jacek Kotas, który wrządzie PiS w 2007 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu w MON. Obecnie jest prezesem fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych, zajmującej się militarnym bezpieczeństwem Polski. Kotas stworzył koncepcję obrony terytorialnej, realizowanej przez Macierewicza, któremu „Gazeta Wyborcza” wielokrotnie zarzucała w tekstach Tomasza Piątka związki zrosyjskimi służbami specjalnymi.Jak wynika z obywatelskiego śledztwa, Kotas jest ściśle związany z biznesmenemRobertem Szustkowskim, prowadzącym interesy w Szwajcarii i Rosji za pośrednictwem spółki Radius, która w 2012 roku przymierzała się do prywatyzacji Polskiego Holdingu Nieruchomości. Do transakcji nie doszło w wyniku interwencji polskich służb kontrwywiadowczych. Robert Szustkowski figuruje na stronierosyjskiej ambasady w Gambii jako dyplomata.
/.../

Dlaczego PiS nie chce komisji śledczej w sejmie?

Powołanie komisji śledczej w sprawie afery reprywatyzacyjnej ujawniłoby skalę infiltracji polskiej przestrzeni publicznej przez rosyjską agenturę. Wielu pisowskich dygnitarzy, na czele z Macierewiczem, jest osaczonych rozmaitymi relacjami biznesowo-towarzyskimi z sieci afery reprywatyzacyjnej, związanymi z rosyjską agenturą.