Follow by Email

środa, 13 maja 2015

KUKIZ ROZGRYWA KOMOROWSKIEGO. CZY KOMOROWSKI UKORZY SIĘ W LUBINIE?

Styl prowadzenia kampanii wyborczej przez PO podpowiada, iż Komorowski uzyska w drugiej turze wyborów maksymalnie 35%.  To będzie nokaut dla partii rządzącej, który uczyni apel o dymisję Rządu całkowicie uzasadnioną. Obecnym priorytetem dla PO nie powinno być zwycięstwo Komorowskiego, gdyż jest ono mrzonką. Celem nadrzędnym kampanii powinna być troska o uzyskanie 40% w drugiej turze wyborów. Sztab wyborczy Komorowskiego daje Dudzie i jego elektoratowi kolejny powód na to, aby twierdzić, iż urzędujący Prezydent jest człowiekiem tchórzliwym, nieobliczalnym i niestabilnym emocjonalnie. Schetyna powiedział, że kampania powinna dotyczyć poważnych kwestii dotyczących polityki międzynarodowej oraz bezpieczeństwa państwa. Ten kierunek przekonywania wyborców Kukiza do osoby Komorowskiego może spowodować katastrofalną porażkę reprezentanta Platformy Obywatelskiej w drugiej turze wyborów. Elektorat Kukiza  chce debatować o wysokości zarobków w Polsce, o wysokich opłatach za prąd, gaz i wodę, o tanim kredycie, o poziomie nauczania w polskich szkołach wyższych, o delegalizacji kredytów frankowych, o deklerykalizacji przestrzeni publicznej i surrealistycznych zarobkach funkcjonariuszy PO w spółkach skarbu państwa (o aferach i złodziejskich przekrętach). http://pl.blastingnews.com/felietony/2015/05/senat-poprze-prezydencki-wniosek-o-przeprowadzenie-referendum-w-sprawie-jowow-00395467.html
Skoro Duda i Komorowski zabiegają o względy młodzieżowego elektoratu Kukiza, to dlaczego nie mieliby spotkać się na debacie, którą poprowadziłby „czarny koń” obecnych wyborów prezydenckich? Kukiz zaprosił obu konkurentów na spowiedź lub przesłuchanie do Lubina. Duda przyjął zaproszenie. Czy przyjmie Komorowski?

Odpowiedź Schetyny
Ewa Kopacz wyraziła „pełny szacun” Kukizowi, stwierdzając, że debata z jego udziałem nie jest najlepszym pomysłem. Schetyna skomentował akcję Kukiza jako niepoważny happening polityczny służący temu drugiemu jako akcja marketingowa przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Nie wiadomo czy Schetyna i Kopacz odpowiedzieli sympatykom „moralnego zwycięzcy” obecnych wyborów czy też jest to ich własny, subiektywny pogląd.

Sztab wyborczy Komorowskiego daje Dudzie i jego elektoratowi kolejny powód na to, aby twierdzić, iż urzędujący Prezydent jest człowiekiem tchórzliwym, nieobliczalnym i niestabilnym emocjonalnie.
Schetyna powiedział, że kampania powinna dotyczyć poważnych kwestii dotyczących polityki międzynarodowej oraz bezpieczeństwa państwa. Ten kierunek przekonywania wyborców Kukiza do osoby Komorowskiego może spowodować katastrofalną porażkę reprezentanta Platformy Obywatelskiej w drugiej turze wyborów.

Młodych ludzi interesują zupełnie inne problemy, niż „pójście w kamasze” i organizowanie oddziałów samoobrony składających się z myśliwych i emerytowanych wojskowych, a także fanów sztuk walki. Elektorat Kukiza  chce debatować o wysokości zarobków w Polsce, o wysokich opłatach za prąd, gaz i wodę, o tanim kredycie, o poziomie nauczania w polskich szkołach wyższych, o delegalizacji kredytów frankowych, o deklerykalizacji przestrzeni publicznej i surrealistycznych zarobkach funkcjonariuszy PO w spółkach skarbu państwa (o aferach i złodziejskich przekrętach). http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/691991,zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-domniemanym-przestepstwie-premier-kopacz-i-minister-wasiak-czy-czeka-je-trybunal-stanu.html

Komorowski powinien walczyć  o dobry wynik, a nie zwycięstwo

Komorowski przegrał już wybory, pokazując swoją emocjonalną niestabilność poprzez skierowanie do Sejmu projektu ustawy zmieniającej Konstytucję RP. Pokazał tym samym, że najważniejszy dokument ustrojowy naszego państwa traktuje jako „świstek papieru”, którym można się posłużyć dla celów partyjnych, aby utrzymać władzę. Taki styl myślenia jest cechą charakterystyczną  dyktatorów i najtrafniej został pokazany na przykładzie głównego bohatera serialu telewizyjnego House of Cards (na CDA można serial obejrzeć za darmo, bez logowania się). http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2015/05/komorowski-przygotowuje-zamach-stanu-na.html Jeszcze pół roku temu obecny Prezydent zastrzegał się, że nie będzie podczas końcówki swojej kadencji „gmerał” w ordynacji wyborczej ani w sprawach ustrojowych. Jak widać, Komorowski jest kłamcą.

Styl prowadzenia kampanii wyborczej przez PO podpowiada, iż Komorowski uzyska w drugiej turze wyborów maksymalnie 35%.  To będzie nokaut dla partii rządzącej, który uczyni apel o dymisję Rządu całkowicie uzasadnioną. Obecnym priorytetem dla PO nie powinno być zwycięstwo Komorowskiego, gdyż jest ono mrzonką. Celem nadrzędnym kampanii powinna być troska o uzyskanie 40% w drugiej turze wyborów.

Polska dryfuje w niebezpiecznym kierunku za sprawą PO

Obóz rządzący ma świadomość tego, że przegra lub dozna klęski. W krajach demokratycznych, przegrani przyjmują swoje porażki wyborcze z otwartą przyłbicą. Nie wiadomo jednak jak zareaguje Platforma Obywatelska. W Internecie krąży mem na temat przygotowywanego stanu wyjątkowego przez Rząd. Niezwykłą popularnością wśród internautów cieszy się przepowiednia jednego z najbardziej znanych polskich czarowników (jasnowidzów), Krzysztofa Jackowskiego  – o niepokojach podczas wyborów prezydenckich.

Bez wątpienia, tego rodzaju przekazy mają w umysłach wyborców wzbudzać stany lękowe i niepokoje. Od roku jesteśmy karmieni w mediach zagrożeniem rosyjskim. Jest ono podsycane w głównej mierze przez rosyjskie służby specjalne. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/swiat/690744,iii-wojna-swiatowa-wedlug-zyrinowskiego-rosja-gra-coraz-ostrzej.html Nie byłoby to dziwne, gdyby okazało się, że to podsycanie zagrożenia w mediach było celowo inspirowane na użytek kampanii prezydenckiej i wyborów parlamentarnych. Stan leku, niepokój i poczucie deprywacji skłaniają nas do zachowań konserwatywnych, czyli zgody na to, co   już miało miejsce i nie wyrządziło nam bólu.  Okazuje się jednak, że obywatele naszego kraju nie wystraszyli się ani Putina ani Żyrinowskiego. Strategia wyborcza PO nie wypaliła.

Ostrzeżenie przed doprowadzeniem kraju do wojny domowej

W środowisku rządzącego establishmentu funkcjonują frakcje, które obawiają się dojścia Prawa i Sprawiedliwości do władzy.  Działają w środowisku dawnych służb specjalnych. Mają one wpływ na ośrodki decyzyjne w Platformie Obywatelskiej.  Bez wątpienia, osoby działające w tych polityczno-mafijnych związkach przestępczych obawiają się utraty swoich wpływów w sytuacji, kiedy PiS zdobędzie w kraju władzę. Wyrok więzienia dla byłego szefa CBA, Kamińskiego, należy interpretować jako próbę wciągnięcia PO do walki na noże z partią Kaczyńskiego.  http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/696591,kaminski-skazany-na-trzy-lata-wiezienia-czy-nastepny-bierecki-walka-polityczna-nabiera-rumiencow.html  

Wydaje się, iż radykałowie z PO usiłują obecnie uwikłać Komorowskiego w taką grę, aby nie miał wyjścia i zgodził się na wprowadzenie stanu wyjątkowego w Polsce. Z trudem można zrozumieć hucpę  zmieniania Konstytucji RP dla celu partyjnego zwycięstwa w wyborach. Komuś z  najbliższego otoczenia Prezydenta zależy na postawieniu PO pod „ścianą egzekucji”, aby doprowadzić obóz rządzący do „siłowych rozwiązań”.

Ewentualne wprowadzenie stanu wyjątkowego zakończy się wyjściem na ulice milionów obywateli. Jedni wyjdą z obrazami Matki Boskiej i krucyfiksami,  a inni (jak piszący te słowa)  z plakatami z napisem 666. Zarówno liberałowie jak i brunatni katolicy wystąpią przeciwko łamaniu wolności politycznych przez platformerską władzę. Po pierwszym wystrzale, spłoną mieszkania dygnitarzy wywodzących się z PO. To rzecz jasna - political fiction. Ale warto uzmysłowić taką opowieść wszystkim wariatom przyspawanym do stanowisk rządowych i sejmowych.

***
Wojciech Krysztofiak (autor prac naukowych w czasopismach Listy Filadelfijskiej: „Synthese”, „Husserl Studies”, „Axiomathes”, „Semiotica”, „Filozofia Nauki”, „History and Philosophy of Logic”, „Foundations  of Science”; uczestnik Seminarium filozoficznego w Paryżu, z okazji wstąpienia POLSKIdo Unii Europejskiej; stypendysta: The Norwegian Research Council for Science and the Humanities, The Soros Foundation-Open Society Institute, od 2014 członek Honorary Associates Rationalist International).