Follow by Email

wtorek, 12 maja 2015

KOMOROWSKI PRZYGOTOWUJE ZAMACH STANU NA KONSTYTUCJĘ RP

Młodzi ludzie zostali kolejny raz oszukani – tym razem przez ich idola, Kukiza, który okazał się sprytnym asem pokerowym Komorowskiego i Platformy Obywatelskiej. Zostali oszukani w misternie przeprowadzanej akcji zamachu na ich wolności konstytucyjne -  na ich prawo do współdecydowania w Sejmie RP o losach ich kraju. W perspektywie działań Komorowskiego, Kukiz jawi się jako jego szpieg. Przygotowano happening w postaci startu wyborczego muzyka rockowego, który wrzuci w przestrzeń narracji politycznej temat jowów. Zdobywając głosy wyborcze młodzieży, miał wykreować w przestrzeni publicznej zapotrzebowanie na jednomandatowe okręgi wyborcze. Tak też się stało. Jego 20% wynik stanowić ma uzasadnienie dla likwidacji demokratycznego porządku politycznego w Polsce, zagwarantowanego konstytucyjnie. http://pl.blastingnews.com/felietony/2015/05/senat-poprze-prezydencki-wniosek-o-przeprowadzenie-referendum-w-sprawie-jowow-00395467.html

Bronisław Komorowski inicjuje zamach stanu na Konstytucję RP. Zamierza skierować do Sejmu projekt nowelizacji Konstytucji RP, likwidujący barierę prawną uniemożliwiającą wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. Konstytucja RP rozstrzyga to, że wybory do Sejmu odbywają się według zasady proporcjonalności. Wiele miesięcy przed wyborami Komorowski deklarował, iż w okresie przedwyborczym nie będzie inicjował żadnych zmian w ordynacji wyborczej. Okazuje się, że Komorowski jest niebezpiecznym i niezrównoważonym kłamcą. Zagraża konstytucyjnemu porządkowi demokratycznemu naszego państwa. Należy protestować.

Platforma Obywatelska przy pomocy Kukiza wszczyna prowokację

PO nigdy nie odda władzy w Polsce. Ilość afer finansowych, jakie miały miejsce  podczas rządów Tuska, Kopacz i Komorowskiego, jest przeogromna. Stanowią one jedynie wierzchołek góry lodowej. Największą z nich jest przepłacanie polskiego długu na rynkach finansowych. W wyniku „legalnej” polityki PO wypływają z kraju miliardy dolarów i euro każdego roku. Przekręt jest finansowany przez polskich obywateli – frankowiczów i złotówkowych kredytobiorców. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/697215,rzad-platformy-obywatelskiej-przeplaca-dlug-polski-czy-nowa-hiper-afera.html W tym kontekście przygotowywany zamach na Konstytucję RP jest zrozumiały.

Politycy PO rozumieją doskonale swoje położenie. Pamiętajmy !!! Tonący brzytwy się chwyta. Czy pozwolą Dudzie wygrać druga turę wyborów?  Jeśli Putin w przeciągu dwóch tygodni zaatakuje Ukrainę, to pojawi się okazja do zawieszenia demokracji z powodu racji stanu. Drugą ewentualnością uzasadniającą wprowadzenie stanu wyjątkowego byłoby wyprowadzenie zwolenników Prawa i Sprawiedliwości na ulice. Takim zapalnikiem „zamieszek” mogłoby być faktyczne postawienie Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu. Nie jest również wykluczony scenariusz z 13 grudnia – czyli zmasowane internowanie kluczowych polityków PiS w ciągu jednej nocy. Taka akcja musiałaby zostać „pobłogosławiona” przez Episkopat.  

W perspektywie działań Komorowskiego, Kukiz jawi się jako jego szpieg. Przygotowano happening w postaci startu wyborczego muzyka rockowego, który wrzuci w przestrzeń narracji politycznej temat jowów. Zdobywając głosy wyborcze młodzieży, miał wykreować w przestrzeni publicznej zapotrzebowanie na jednomandatowe okręgi wyborcze. Tak też się stało. Jego 20% wynik stanowić ma uzasadnienie dla likwidacji demokratycznego porządku politycznego w Polsce, zagwarantowanego konstytucyjnie.

Kukiz jest figurantem Platformy Obywatelskiej

Obecne wybory pokazały, że Platforma Obywatelska posiada nad partią Kaczyńskiego przewagę geograficzną. To umożliwia   jej zwycięstwo w jesiennych wyborach do Sejmu RP. Ruch Kukiza nawołujący do zmiany Konstytucji, ma umożliwić partii rządzącej taki aksamitny zamach stanu. Przeprowadzenie tej zmiany jest równoznaczne zablokowaniu wolności mniejszości politycznych. Kukiz okazał się w tym kontekście narzędziem zamachu stanu na wolność polityczną obywateli. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/697070,kukiz-jest-niebezpiecznym-kandydatem-na-polityka.html

Perfidia tej platformerskiej akcji, polegającej na wystawieniu Kukiza, polega na tym, że  jego przekaz podczas kampanii sugerował, iż bliżej mu do Dudy, niż do Komorowskiego. Okazuje się, że to zasłona dymna sprytnie obmyślona, tak, aby stworzyć iluzję, że Komorowski pragnie przypodobać się młodym obywatelom naszego państwa.

Kaczyński nie wyprowadzi swoich ludzi na ulicę

Kaczyński jest  w bardzo trudnym położeniu. Wyprowadzenie przez niego ludzi na ulicę zostanie w mediach zinterpretowane jako awanturnictwo. Może nawet stanowić uzasadnienie decyzji wyprowadzenia na ulice polskich miast wojska i  rozmaitych sił specjalnych. Jak więc zablokować przygotowywany zamach stanu na konstytucyjne wolności?

W obecnej sytuacji, media powinny zjednoczyć się niezależnie od różnic i jednym głosem powinny wszcząć protest przeciwko Komorowskiemu, Kukizowi i Platformie Obywatelskiej. Nie można dopuścić do tego, aby mafia polityczna zamknęła bramy do ław sejmowych mniejszościom politycznym. Pisałem http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2015/05/komorowski-juz-przegra-w-ii-turze.html

Platforma Obywatelska jest partią o charakterze mafijnym, przypominającą włoskie ugrupowania polityczne Andreotti’ego i Craxi’ego z lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Tego typu ugrupowania polityczne nie oddają władzy łatwo. Powód jest jeden: lęk przed aresztowaniami po utracie władzy. Politycy PO rozumieją doskonale swoje położenie. Pamiętajmy !!! Tonący brzytwy się chwyta. Czy pozwolą Dudzie wygrać drugą turę wyborów?  

Kaczyński może, co najwyżej, w Sejmie zablokować inicjatywę Komorowskiego i Kukiza. Awantura jest potrzebna dla dobra wolności konstytucyjnych.

Morał

Jeśli pomysł jowów zostanie przyblokowany przez Sejm oraz Senat w interesie polskiej demokracji, to Komorowski pociągnie swoją partię  na dno. Przegra drugą turę wyborów. Polsce nie jest potrzebne awanturnictwo Komorowskiego, Kukiza i Kaczyńskiego o jowy. Polsce potrzebna jest liberalna rewolucja, otwierająca bramy władzy nowym autorytetom, ludziom odpowiedzialnym i sprawdzonym poprzez swoje, rozmaite  osiągnięcia w przestrzeni publicznej. Trzeba zaprotestować przeciwko oszustom, mafiosom  politycznym.

Młodzi ludzie zostali kolejny raz oszukani – tym razem przez ich idola, Kukiza, który okazał się sprytnym asem pokerowym Komorowskiego i Platformy Obywatelskiej. Zostali oszukani w misternie przeprowadzanej akcji zamachu na ich wolności konstytucyjne -  na ich prawo do współdecydowania w Sejmie RP o losach ich kraju.


***
Wojciech Krysztofiak (autor prac naukowych w czasopismach Listy Filadelfijskiej: „Synthese”, „Husserl Studies”, „Axiomathes”, „Semiotica”, „Filozofia Nauki”, „History and Philosophy of Logic”, „Foundations  of Science”; uczestnik Seminarium filozoficznego w Paryżu, z okazji wstąpienia POLSKIdo Unii Europejskiej; stypendysta: The Norwegian Research Council for Science and the Humanities, The Soros Foundation-Open Society Institute, od 2014 członek Honorary Associates Rationalist International).