poniedziałek, 26 lutego 2018

KRYSZTOFIAK DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

TEKST  Z  DNIA  06.03.2014  ROKU
Kampania Krysztofiaka będzie  unikała „wodolejstwa politycznego” typu „żeby było lepiej”. Jej zogniskowanie na jasno zdefiniowanych i rozpisanych projektach przyczyni się z pewnością do podniesienia debaty politycznej na wyższy poziom  wśród konkurentów z partii obecnego establishmentu. Publiczność polityczna  dowie się przy okazji, który z polityków startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jest w stanie podjąć trud merytorycznej dyskusji. Wyborcy otrzymają poradnik na którą partię głosować !!!
Wojciech Krysztofiak wystartuje z listy Europy Plus i Twojego Ruchu w wyborach do Europarlamentu w okręgu obejmującym województwa: Lubuskie i Zachodniopomorskie; jest jednym z  polskich filozofów wspierających partię Palikota. Oto krótki biogram naszego „bohatera”.
Biogram Krysztofiaka
Wojciech Krysztofiak, dr hab. (ur. 16.09.1963 w Resku w Zachodniopomorskiem) jest logikiem i filozofem pracującym od 1989 roku do chwili obecnej w Uniwersytecie Szczecińskim. Ukończył studia   na Wydziale Filozoficznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w 1987 roku, specjalizując się w zakresie metodologii nauk. W 1996 roku uzyskał stopień doktora nauk filozoficznych w Uniwersytecie Jagiellońskim (promotor: prof. Jan Woleński), zaś w 2006 roku sfinalizował przewód habilitacyjny w Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Od 2007 roku do kwietnia 2013 roku był zatrudniony na stanowisku profesora Uniwersytetu Szczecińskiego. W maju 2013 r.  został zdegradowany przez władze Wydziału Humanistycznego US - jako jedyny spośród kilkunastu profesorów kontraktowych -  do stanowiska adiunkta z habilitacją.
Wojciech Krysztofiak był stypendystą (1992) The Norwegian Research Council for Science and The Humnities w University of Oslo, gdzie współpracował z prezydentem Norweskiej Akademii Nauk, prof. Dagfinnem Follesdalem. W latach 1994-96 był stypendystą Open Society Institute-The Soros Foundation. W 2004 roku uczestniczył z wykładem  w Kolokwium Filozoficznym,  zorganizowanym przez CNRS i  Sorbonę  w Paryżu  z okazji wstąpienia Polski do UE (patronami imprezy byli: prezydenci Polski i Francji: Jacques Chirac i Aleksander Kwaśniewski).
Wojciech Krysztofiak jest autorem artykułów naukowych, opublikowanych w prestiżowych czasopismach naukowych Listy Filadelfijskiej, takich jak: „Synthese”, „Husserl Studies”, „Axiomathes”, „History and Philosophy of Logic”, „Axiomathes”, „Semiotica”, „Foundations of Science” (czasopismo, którego redakcja mieści się na Uniwersytecie w Brukseli),  „Filozofia Nauki”.  Jego obecne badania naukowe, finansowane przez Narodowe Centrum Nauki, dotyczą mentalnych procesów myślenia matematycznego. Recenzuje dla tego Centrum projekty badawcze, składane w konkursach o granty na badania naukowe.  Do 2008 roku brał udział w Narodowym Programie Foresight: Polska 2020,  w Zespole Ekspertów Zewnętrznych ds. Analiz Delphi (kierownikiem programu był: prof. M. Kleiber, prezes PAN); jest również członkiem Editorial Board, chińskiego czasopisma filozoficznego, „Open Journal of Philosophy” .
Wojciech Krysztofiak od 1994 roku, przez dwie kadencje, pełnił  funkcję przewodniczącego szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Od 1998 roku do chwili obecnej jest przewodniczącym  Komitetu Okręgowego  Olimpiady Filozoficznej dla młodzieży szkół ponad-gimnazjalnych. Od 2012 roku aktywnie współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Racjonalistów. Od stycznia 2014 roku należy do „teamu wykonawczego” The Rationalist International - organizacji której intelektualnie patronuje prof. Richard Dawkins z University of Oxford. http://us7.campaign-archive2.com/?u=2dd8e0abe210969b19816464a&id=8d088daea2
Jest aktywnym blogerem komentującym wydarzenia społeczno-polityczne zarówno w kraju jak i na świecie. http://blogi.newsweek.pl/Autor/krysztofiak Jest członkiem partii politycznej Twój Ruch.  W   filozoficznym środowisku jest określany jako jeden z czołowych (obok prof. Woleńskiego, prof. Hartmana oraz prof. Środy) polskich antyklerykałów.  W 2014 roku zasłynął tym, że wraz z reprezentującą go Helsińską Fundacją Praw Człowieka złożył do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka skargę na łamanie wolności słowa  przez sądy w naszym  kraju. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/684118,%E2%80%9Ekrysztofiak-kontra-polska%E2%80%9D-w-europejskim-trybunale-praw-czlowieka.html
Wojciech Krysztofiak jest ojcem trzech córek: Julii (29 lat), Amelii (24 lata) i Emilii (6 lat). Najstarsza z córek mieszka w Palo Alto w Dolinie Krzemowej w USA. Amelia studiuje w Łodzi, zaś sześcioletnia  Emilia uczęszcza do pierwszej klasy szkoły podstawowej w Szczecinie. Od siedmiu lat Krysztofiak żyje w związku z Aleksandrą Gad. Opiekuje się również pasierbem Jakubem Gad, który w teście szóstoklasisty uzyskał wynik 100%. Jakub – jako trzynastolatek -  pisze sztuki w języku angielskim, inspirowane twórczością Szekspira.
Polityczne „expose”  Krysztofiaka
Oto treść politycznego wystąpienia Krysztofiaka podczas szczecińskiej konwencji wyborczej Europy Plus i Twojego Ruchu:  
Jako kandydat do  Europarlamentu, pragnę zaprezentować  naszym wyborcom projekt integracji  Europy wokół idei logicyzacji europejskiego systemu edukacji. Widzimy wyraźnie, że Europa odstaje technologicznie od Ameryki; na plecach czujemy  oddech Chin. Nasza przyszłość zależy od tego czy jesteśmy w stanie przyspieszyć na naszym kontynencie Rewolucję Krzemową, której kulminacją będzie nasze pierwszeństwo w wyścigu  na rynku informatycznym. Nasz sukces będzie zależał od geniuszu oraz  pracowitości młodego pokolenia. Dlatego też potrzebujemy szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych, w których zjawisko wykluczenia matematycznego i logicznego nie  będzie miało miejsca. Tylko w takim klimacie edukacyjnym możemy kształcić przyszłych inżynierów rynku nowych technologii.
Europa zawdzięcza swoją pozycję gospodarczą  racjonalności odziedziczonej po greckich filozofach starożytności. To logiczna,  analityczna i filozoficzna mentalność Europejczyka stworzyła komputer. W tym dziele w latach trzydziestych XX wieku odegraliśmy czołową rolę. To Alfred Tarski, polski logik wszechczasów, nazywany Królem Logiki, przyczynił się do rozkwitu Doliny Krzemowej. Dlatego też Europie możemy zaoferować nasz najlepszy produkt  – edukację logiczno-informatyczną. Musimy przekonać europejskich decydentów do  wprowadzenia do systemu szkolnego edukacji logiczno-filozoficznej. Alfred Tarski, obok Marii Curie-Skłodowskiej najwybitniejszy polski uczony,  powiedział:  religia  dzieli ludzi, logika ich łączy. Wolność, postęp, zaufanie i równość  wymagają logicznego rozumu, a zniewolenie – boskiego punktu widzenia. Możecie więc wybrać: logika albo Bóg. to be or not to be. Do Was należy Ruch !!!   http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/645838,iii-wojna-swiatowa-juz-trwa-%E2%80%93-pomiedzy-bialkiem-a-krzemem.html
Projekty polityczne Krysztofiaka
Krysztofiak idzie do eurowyborów z projektami politycznymi dla: (i) Unii; (2) dla Polski oraz dla (iii) swojego regionu wyborczego. Zamierza przekonywać wyborców w sposób niepolityczny, mianowicie – prezentując projekty stanowiące rozwinięcie podstawowych wartości  Twojego Ruchu: praca, postępwolnośćrówność i zaufanie. Jak przystało na logika, Krysztofiak zamierza  podczas kampanii prezentować racjonalistyczną wizję życia społecznego, inspirowaną koncepcją społeczeństwa otwartego Karla Poppera.
Trzy projekty integracji Unii Europejskiej zostaną zaprezentowane podczas kampanii: (1) integracja militarna Unii; (2) integracja edukacyjna Unii; (3) integracja finansowa Unii w segmencie rynku pracy w sferze budżetowej (edukacja i wojskowość). Szczególnie trzeci z projektów jest nowatorski; co więcej – realizuje ideę równości. Jego istotą jest zrównanie płac w całej Unii  w szkolnictwie oraz w wojskowości. Zgodnie z projektem, nauczyciele w Niemczech, Francji czy w Polsce powinni zarabiać „mniej więcej” te same pieniądze. To samo dotyczy żołnierzy zawodowych. Płace powinny być finansowane ze wspólnego, unijnego budżetu. Skoro Europa ma stanowić w przyszłości federacyjne państwo, to w nim nauczyciel z Paryża czy Berlina powinien być równy nauczycielowi ze Szczecina czy Zielonej Góry. Koncepcja taka jest przeniesieniem zasady równych płac w danym państwie na poziom europejski. Skoro nauczyciel w Koszalinie zarabia tyle samo, co belfer ze Szczecina, to skoro obecne państwa będą funkcjonowały w zintegrowanej Unii jako „mega-województwa”, to nie widać żadnych racji na to, aby berliński czy brukselski matematyk pracujący w szkole  więcej zarabiał od naszego, rodzimego matematyka pracującego w ogólniaku czy gimnazjum w dowolnym mieście w Polsce.
Projekty dla Polski obejmują: (1) kwestię bezpieczeństwa energetycznego w sojuszu z Ukrainą i Turcją oraz (2) postulat podniesienia płacy minimalnej. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/656262,polacy-sa-niewolnikami.html Realizacja pierwszego z nich zależy od rozwoju sytuacji politycznej na Ukrainie. Jeśli  nasz sąsiad podejmie próbę stowarzyszenia się z Europą, wówczas powinniśmy stworzyć konsorcjum energetyczne z Turcją i Ukrainą po to, aby sprowadzać ropę naftową i gaz z Kurdystanu  (północnej części Iraku).  Taka inwestycja byłaby bardzo tania, gdyż zarówno Turcja jak i Ukrain są obszarami o sprawnej infrastrukturze przesyłowej kopalin naftowo-gazowych – co więcej, ta infrastruktura odznacza się  wysoką przepustowością. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/swiat/684540,unia-europejska-zdaje-egzamin-z-europejskosci-%E2%80%93-na-marginesie-ukrainskiej-rewolucji.html
Projekty dla regionu dotyczą: (1) rozwoju badań nad nowymi technologiami informatycznymi poprzez stworzenie konsorcjum akademickiego obejmującego szkoły wyższe Zachodniopomorskiego i Lubsukiego oraz (2) zagospodarowania obszarów Pojezierza Drawskiego i Ziemi Lubuskiej pod „turystykę opiekuńczo-emerytalną” bogatych rencistów i emerytów Europy zachodniej. Drugi projekt wymaga inwestycji w budowę domów dla rencistów oraz ośrodków opieki medycznej, a także uruchomienia studiów w zakresie pedagogiki opiekuńczo-medycznej (polska pedagogika jest bowiem obecnie całkowicie nierozwojowa). http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/671243,co-studiowac-na-uniwersytecie-%E2%80%93-strzezcie-sie-studiow-pedagogicznych.html
Puenta
Kampania Krysztofiaka będzie  unikała „wodolejstwa politycznego” typu „żeby było lepiej”. Jej zogniskowanie na jasno zdefiniowanych i rozpisanych projektach przyczyni się z pewnością do podniesienia debaty politycznej na wyższy poziom  wśród konkurentów z partii obecnego establishmentu. Publiczność polityczna  dowie się przy okazji, który z polityków startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jest w stanie podjąć trud merytorycznej dyskusji. Wyborcy otrzymają poradnik na którą partię głosować !!!
***
Wojciech Krysztofiak – kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy wyborczej „Europa Plus-Twój Ruch” (Nr 9 na liście)  w okręgu obejmującym województwa: Zachodniopomorskie i Lubuskie
Wojciech Krysztofiak (autor prac naukowych w czasopismach Listy Filadelfijskiej: „Synthese”, „Husserl Studies”, „Axiomathes”, „Semiotica”, „Filozofia Nauki”, „History and Philosophy of Logic”; uczestnik Seminarium filozoficznego w Paryżu, z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej,  zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego i Prezydenta Francji Jacques’a Chirac’a; stypendysta: The Norwegian Research Council for Science and the Humanities, The Soros Foundation-Open Society Institute), od 2014 członek Honorary Associates Rationalist International.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz